Mrljavko i Prljavko i mljackavobljackava frka za stolom – Priča o dobrim bakterijama
1 050 RSD
Mrljavko i Prljavko – Mljackavobljackava frka za stolom je jedna od onih slikovnica koje deca ne slušaju samo mirno – već se smeju, zapitkuju, komentarišu i jedva čekaju da vide šta se krije na sledećoj strani. Ovo je duhovita, neobična i pomalo bljakasta slikovnica o dobrim bakterijama, zdravoj ishrani i malim slatkim iskušenjima koja deca tako dobro poznaju.
Kroz nestašne likove, urnebesne izraze i priču koja odmah privlači pažnju, ova edukativna knjiga za decu otvara temu koja je odraslima važna, a deci često dosadna – zašto su voće, povrće, umerenost u slatkišima i briga o hrani važni za zdravlje. Ali ovde nema suvoparnih objašnjenja, pridikovanja i rečenica koje deca odmah zaborave. Umesto toga, tu su Mrljavko i Prljavko – bakterijice zlice koje od svake neuredne, slatke i mljackave situacije prave pravu avanturu.
Ova slikovnica za decu o ishrani pomaže mališanima da kroz smeh razumeju da u našem telu postoje i dobre bakterije, da ono što jedemo utiče na to kako se osećamo i da zdrave navike ne moraju da budu dosadne. Zato je odličan izbor za decu koja ne vole povrće, teško odolevaju slatkišima i grickalicama ili tek uče šta znači brinuti o svom telu.
Posebna vrednost ove knjige je u tome što važnu temu pretvara u priču koju dete želi da sluša. Mrljavko i Prljavko nisu još jedna „poučna knjiga“ koja deci drži lekciju – oni su luckasti, živopisni i dovoljno neobični da ih dete zapamti, a poruku o zdravoj ishrani, dobrim bakterijama, higijeni i umerenosti usvoji prirodno, kroz zabavu.
Ako tražite edukativnu slikovnicu za decu, knjigu o dobrim bakterijama, slikovnicu o zdravoj ishrani ili knjigu koja će pomoći da razgovor o slatkišima, grickalicama, voću i povrću postane lakši, smešniji i detetu bliži – ova mljackavobljackava avantura je odličan izbor.
Mrljavko i Prljavko – Mljackavobljackava frka za stolom pomaže deci da razumeju da u našem telu postoje i dobre bakterije, kao i da ono što jedemo utiče na to kako se osećamo. Priča može biti lep povod za razgovor o zdravijim izborima, prazničnom prejedanju, slatkišima, grickalicama i važnosti voća i povrća.
Posebno je korisna za decu koja ne vole povrće, teško odolevaju slatkišima ili tek uče šta znači brinuti o svom telu.
Format: 21 x 27 cm
Povez: mek
Broj strana: 24
Dodatne informacije
Uzrast
3 – 5 godina, 5 – 8 godina
Pitanje o proizvodu: Mrljavko i Prljavko i mljackavobljackava frka za stolom - Priča o dobrim bakterijama
Ukoliko trebate dodatne informacije o proizvodu, ispunite formular. Odgovorićemo vam u što kraćem roku.